All in One SEO Pack Yeni Sürüm 1.4.91

Nisan 28, 2009 by  
Filed under İnternet, Teknoloji

All in One SEO Pack bilindiği üzere arama motoru optimasyonu eklentisidir. Kolay kullanımı ve işleyişi bakımından birçok blogger tarafından kullanılmaktadır….

Bu güzide wordpress eklentisinin yeni sürümü olan 1.4.91 2009-4-28 tarihinden yayınlandı. Yeni Sürümü indirmek için tıklayınız…

All in One SEO Pack Version: 1.4.91

Saat Başı Para Basan Online Oyun Aion Online

Nisan 26, 2009 by  
Filed under İnternet, Teknoloji

Shanda Interactive Entertainment’in devasa online oyunu Aion, henüz 16 Nisan’da yayınlanan yeni “Yao Sai Pen Long” senaryosuna ilk dört gününde 1 milyonun üzerinde Çinli oyuncunun akın ettiği açıklandı. Benzerine nadir rastlanacak bir yöntemle, oyunculara oynadıkları saate göre ücret kesen Shanda Interactive, dört günde 1 milyondan fazla Çinli’nin en az bir saatliğine yeni senaryoya katıldığını duyurdu.

Aion Online

Knight Online, Metin 2 nin bağımlılık yaptığı kesin ve başında harcanan saatleri herkez bilir. Grafiklerden Aion Online’nın da dişli oyun olduğunu söyleyebiliriz. Dönen ücret politkaları ile dönen meblağları siz düşünün artık..

Oyunu incelemek için : Aion Online

Kaynak: shiftdelete.net

Şok Şok -240 derecede hızlı çalışan bilgisayar!

Nisan 26, 2009 by  
Filed under Kategorisiz, Teknoloji

AMD’nin yeni işlemcileri rekora doymuyor! Rekor şimdi Las Vegas’ta Phenom II X4 955 BE isimli en yeni işlemciyle yenilendi. 7 GHz’lik rekor nasıl kırıldı!
Rekor denemesine konu olan AMD Phenom II X4 955 Black Edition isimli işlemci, normal şartlarda 3,2 GHz hızında çalışıyor.

Bu hızı 7 GHz’ye çıkarmak için saatlerce uğraşan overclockçular önce sıvı azot ile denemelere başladılar. -140 dereceye kadar soğutma sağlayabilen overclockçular daha fazla soğutma gerektiğini düşünerek sistemlerini değiştirdiler.

Sıvı Helyum ile çalışmaya başlayan overclcokçular -240 derecede 6,5 GHz’yi gördüler. Birkaç denemeden sonra 7 GHz’ye çıkan overclockçular 3D Mark 05’de 45.474 yaparak bir rekora imza attılar.

Sakın böyle bir çılgınlık yapmayın :)

Resimlerle takip etmek için tıklayınız….

Kaynak: shiftdelete.net

Ubuntu ile 300 Dolar Cebinizde Kalsın (Türkçe Versiyon)

Nisan 26, 2009 by  
Filed under Kategorisiz, Teknoloji, Yazılım

300 dolarınız cebinizde kalsın istiyorsanız, Türkçe arabirime sahip olan son derece başarılı işletim sistemi Ubuntu’nun nasıl kurulacağını adım adım öğrenin….
Güncel sürüm:  Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

32 Bit İşlemci Destekli Türkçe Masaüstü/Dizüstü Sürümü (CD Kalıbı-iso)

Türkiye Sunucularından İndir (Linux Kullanıcıları Derneği)

Ubuntu kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla adreslere de ücretsiz CD gönderiyorlardı. Bende 1,5 sene evvel 3 adet CD almıştım… Resmi sitesi üzerinden form dolduruyorsunuz ve 2 hata sonra kargo ile CD ler elinizde oluyor. Sizlere takip linkini de vereyim. https://shipit.ubuntu.com/ adresinden sipariş verebilirsiniz…  Takip diyorum çünkü şu anda CD dağıtımı yapılmıyor….

Ubuntu Kurulumunu Takip Etmek İçin Tıklayınız…

Kaynak: shiftdelete.net

Opera Browser için Tema Seçiyoruz Top 10

Nisan 26, 2009 by  
Filed under İnternet, Kategorisiz, Yazılım

Opera tutkunlarının biricik tarayıcılarını daha güzel hale getirmelerini sağlayacak en güzel 10 Opera temasını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Opera Web BrowserOpera temalarını indirdiğinizde tarayıcınızı kapatıp açmak zorunda kalmazsınız. İndirme bittiği an tema kendiliğinden görüntülenir ve size temayı kullanıp kullanmak istemediğinize dair bir soru gelir. Daha önce birçok tema yüklediyseniz, yüklemiş olduğunuz temalara erişmek ve mevcut temayı değiştirmek istediğinizde de menüden Araçlar>Görünüm yolunu izleyebilirsiniz.

Opera browser 9.6  Bilgisayarıza İndirmek İçin Tıklayınız…

Temaları yüklemek için tıklayınız…

Kaynak: shiftdelete.net

Sonraki Sayfa »