Pınar Beyaz Her Gün SONY VAIO Kazandırıyor

Mayıs 29, 2009 by  
Filed under İnternet, Teknoloji

Pınar Beyaz peyniri yiyen kazanıyor. Çocuklara kahvaltıyı sevdiren beyaz Pınar Beyazın yeni kampanyası ile leptop kazanma şansınız var.
Kazanan talihliler Sony VAIO leptop bekliyor.

Tek yapmanız gereken herkesin Pınar Beyaz paketinin içindeki şifreyi www.pinarbeyaz.com web sitesinde ana sayfada yer alan kısma girmesi ya da tüm GSM operatörleri tarafından desteklenen 4544’e kısa mesaj göndermeleri gerekecek.

7 adet Sony VGNNS21M / S Dizüstü Bilgisayar kazananlar şanslı tüketiciler;

AYLİN GİZ

İSTANBUL 27 NİSAN ÇEKİLİŞİ
ELİF YAMAN MANISA 28 NİSAN ÇEKİLİŞİ
HAKAN DİLEKOĞLU İSTANBUL 29 NİSAN ÇEKİLİŞİ
İSMALİ CAN İSTANBUL 30 NİSAN ÇEKİLİŞİ
KAMİL CEVİZ İSTANBUL 1 MAYIS ÇEKİLİŞİ
ÖZGÜR ÖNER İSTANBUL 2 MAYIS ÇEKİLİŞİ
ÜMİT AYŞE KAYA ANTALYA 3 MAYIS ÇEKİLİŞİ

Kampanya 21 Haziran tarihinde son bulacak, siz de şansınızı deneyin.. Ayrıntılı Bilgi ve şifre göndermek için www.pinarbeyaz.com adresini ziyaret ediniz…

Güncel Kazananlar Listesi

Toshiba Ar-Ge’ye 3 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

Mayıs 29, 2009 by  
Filed under Teknoloji

Toshiba’nın Türkiye distribütörlüğü’nü yapan TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri, düzenlediği basın toplantısı ile yeni ürünlerini tanıttı. Toplantıda konuşan TNB Genel Müdürü Aytaç Biter, “Ar-GE çalışmalarına yılda yaklaşık 3 milyar dolar harcayan, yeniliklerin öncüsü Toshiba’nın enler ve ilklerle dolu ürünlerini basın toplantısında tanıtmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Bu seneye hızlı başladıklarını belirten Biter, şöyle konuştu: “No Matter What Gurantee”/Ne Olursa Olsun Garantisi büyük ses getirdi,ve “şaka” olarak yorumlandı. 1 Mayıs’tan bu kapsama eklenen işsizlik sigortası ile müşterilerimize ürünlerimizin değerinden tamamen emin olduğumuzu ispatladık. Toshiba notebook yada netbook satın almak isteyen müşteriler istediklerini alma özgürlüğüne sahip oldular ve Toshiba yatırımlarını sınırsız güvence ile satın alıyorlar” dedi.

LCD TV, Hard disk, Kamera, Projeksiyon cihazı gibi diğer segmentlerde de iddialı olduklarını belirten Biter, “2008 yılında Fortune 500’e göre sektörde 5. olduk, tüm sektörler içine karlılık artışında ve personel başına ciroda Türkiye’nin ilk 20 şirketinden biriyiz. Toshiba Avrupa Bölgesindeki distribütörler arasındaki en başarılı şirket ödülünü 1998’den bugüne defalarca kazandık, yaklaşık 3000 adet bayiimiz ile beraber bu başarıyı arttırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.

İnovasyonda Lider Toshiba’nın bu özelliğini vurgulayan yeni ürünlerinden bazıları şöyle;

NB 200 Netbook Serisi
Taşınabilirliğin, güçten daha önemli olduğu noktalarda mini-notebooklar tam bir kişisel tamamlayıcıdır. Neredeyse cebe sığabilecek boyutu, düşük ağırlığı , dahili 3G özelliği ve kolay bağlanabilirliği ev dışında kullanım rahatlığı ile masaüstü yada tam donanımlı notebook’unuzu tamamlar. NB 200 Serisi netbookların detaylarına dikkat edin lütfen. Örneğin üstündeki 3D dokulu kapak göz zevkinizi okşayacak, dahili 3G özelliği ise kullanım açısından yeni ufuklar açıyor. Renk seçenekleri ve iddalı özellikleri ile bu ürün çok tercih edilecek.

F10 Mini Projeksiyon Cihazı

Toshiba, fotoğraflarına bakmak isteyenler yada iş amaçlı sunumlarını yapmak isteyenler için, mini notebook ve netbooklarla beraber kullanılabilen çok pratik olan F10 projeksiyon cihazını sunar. Yeni LED projeksiyon cihazı bir CD kutusu büyüklüğünde ve sadece 650 gr. Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz.
Ürün 60 inch’e kadar olan tüm sunumları yapabilmekte.
Dünyanın İlk Ses ile Uyarı Veren Kablosuz Projeksiyonu X200 Türkçe Konuşuyor
Yaratıcı buluşlarda öncü, Toshiba hafif, kablosuz, 3LCD teknolojili, dünyanın ilk sesle uyarı sistemine sahip kablosuz projektörünü sunar. Bu inanılmaz buluş, hem kullanım kolaylığı hem de düşük maliyetle projeksiyon sahibi olmanızı sağlıyor. İnce TLP-X200 network uyumlu projeksiyon cihazı, benzersiz çoklu ekran seçeneği ile 3 yıl Toshiba garantisi altında. TLP-X200 projeksiyon cihazı, 3LCD teknolojisi ile inanılmaz bir görüntü kalitesi, 3000 ANSI lumen, XGA(1024×766) doğal çözünürlük, 600:1 keskin kontrast oranı ve entegre olan “karatahta” fonksiyonu ile renk ayarlaması özelliklerine sahip. Aynı zamanda Windows Vista uyumlu olması ve HDMI girişinin olması hem profesyoneller için hem de evde kullanımı için mükemmel bir seçim haline getiriyor
Taşınabilir, Şarj Edilebilir Pilli, Dahili DVD’li LCD TV SDP-120
Toshiba’nın yeni taşınabilir TV ve DVD oynatıcısı tüketici ile buluşuyor. Şarj edilebilir SDP-120 ile ister kamp alanında ister balkonda isterseniz tekne de, istediğiniz her yerde televizyon seyredebilir hatta ekstra bir dvd cihazı olmadan entegre dvd oynatıcısı sayesinde filmlerinizi de izleyebilirsiniz. 12.1” Ekran Boyutu, Piyano Black Kasası, 16:9 görüntü formatı, Entegre TV Tuner ile iddalı bir ürün.

Dünyanın En İnce HD Video Kamerası Camileo S10

Toshiba Camileo ürün serisine yeni katılan S10 modelini pazara sundu. Yeni 1080p HD video kamera şu anda alabileceğiniz en ince ve hafif ürün, sadece 120 gr. Toshiba S10 HD video kameranın 18mm inceliği, 57 mm genişliği ve 100mm boyu ile tasarımının şıklığı hemen gözünüze çarpacak. Kolaylıkla cebe sığan kamera, her yerde pratik ve kaliteli çekim yapmanızı sağlayacak. 4X Digital zoom ve 2.5″ LCD TFT ekrana sahip

Satellite A350 16“ Notebook
Satellite A350 etkileyici multimedya özellikleri ile Pc’lerinden film seyretmeyi sevenler için ideal bir seçim. 16”, kasanın içine özel olarak yerleştirilmiş geniş ekran ve bu sayede 16:9 görüntü – ki bu da ekranın altında ve üstünde siyah bantlar oluşmadan keyiflefil seyredebilme imkanı tanır.
1366 x 768 HD çözünürlülük sayesinde inanılmaz keskin görüntü kalitesi ve geniş ekran sayesinde 2 web sitesini aynı anda görüntülemeye yada aynı anda iki döküman ile çalışmaya imkan verir. Tüm modeller 2GB DDR2 RAM, 500 GB’a kadar Hard Disk ile multimedya programlarını çalıştırmaya ve saklamaya yetecek kapasitedir. Super-Multi DVD drive ile optikal medya desteği sağlamaktadır..
Satellite A350 kullanacak olanlar aynı zamanda bir çok bağlantı imkanına da sahip olacaklar. Bluetooth ve Draft-N wireless, 3 adet USB girişi. 1.3MP web kamerası ve mikrofonu da aynı zamanda standartı içindedir, bu sayede A350 video konferansları içinde mükemmel bir seçimdir.
Satellite A350 Cosmic siyah kasası ile. Led tuşları bütün bu multimedya özellikleri dışında ona modern ve şık bir görünüm katar.

Kaynak: haberturk.com

Google Şampiyonlar Ligi Finali Logosu 2009

Mayıs 27, 2009 by  
Filed under İnternet, Teknoloji

Google logo servisi yine boş geçmedi. Daha önceden Mimar Sinan’ın doğum günü, anneler günü vs belirli gün ve haftalarda Türkiye ye özel olsun olmasın logo çalışmaları yayınlamakta, Google Şampiyonlar Ligi Finali Logosu 2009 da bunun son örneği… İşte Logomuz;

Google Şampiyonlar Ligi Finali Logosu

Google Babalar Günü Logosu

İşletim Sistemi Bakımı Staj Defterim 2009 20/4

Mayıs 26, 2009 by  
Filed under Ödev & Proje

Bilgisayarın yüksek performansta çalışabilmesi için donanıma yapılan bakım bazen yeterli olmayabilir.Böyle bir problemde sorun yazılımdan kaynaklanıyor demektir.Bakımsız bir işletim sistemi sistemi kullanıcıya çok zorluk çıkartır.Buna en güzel örnek bilgisayar üzerindeki dosyaların yerleridir.

Bilgisayara biligi yüklerken Harddisk üzerindeki boş alan kullanılır.Örneğin Harddisk’te büyük bir biligi varsa ve bu bilgi silinirse harddisk o bilginin silindiği boş alanı biz herhangi biri bilgi yazmadan doldurmaz.Yani 100 MB’lık bir silme yaptıysak ve 150 MB’lik yeni bir yükleme yapıyorsak ilk oalrak yükleyeceğimiz yeni verinin 100 MB’lık kısmını bu boş olan kesima geri kalan 50MB’lık kısmı ise ondan sonraki ilk boş alana yerleştirir.Böylelikle bir dosya 2 parçaya bölünmüş olur.Bunun dezavantajı Hardidsk’in okuma kafasının farklı yönlere gitmesidir.Yani otomatik olarak zaman kaybına sebep olur.

Bunun düzeltilebilmesi için işletim sitemlerinde bir bütün olarak bakım sihirbazı olduğu gibi bazı işletim sistemlerinde ise bakımın yapılmasıı sağlayan ayrı ayrı bakım programları vardır.

Windows 98 işletim sisteminde bakım şöyle yapılır.İlk önce Başlat→Programlar→ Donatılar→ Sistem Araçları’ndan bakım sihirbazını çalıştırdığımızda sistem otomatik olarak bakım yapar.Bakım sırasında izlenecek yollar şunlardır;

1)İşletim sistemindeki gerksiz ve aynı olan dosyalardan birkaç tane olanlar silinir.
2)Scandisk ile sistemin nasıl durumda olduğu görülür.
3)Defrag programı ile ise yukarıda bahsettiğimiz dosyaların parça parça
olanları bir arda toplayarak sistemin performansı artar.

Windows XP’de ise Bilgisayarım’a girdikten sonra Hardisk’in sürücüleri üzeride sağ tuşa basarak “Özellikler” deriz.Daha sonra “Araçlar” sekmesini seçeriz.İlk önce hatalara karşı disk denetimi yaparız.Bunun için “Şimdi denetle” seçeneğini seçeriz.Daha sonra da karşımıza gelen “Disk denetimi seçeneklerinden” istediğimizi seçip başlat deriz.Disk denetimi hatasız bir şekilde bitti ise, yine araçlar sekmesinden Disk birleştirme programını çalıştırıp disk bakımını yapmış oluruz.

Windows 98 Kurulumu Staj Defterim 2009 20/3

Mayıs 26, 2009 by  
Filed under Ödev & Proje

Bilgisayarımıza Windows 98 SE Orijinal CD’den kuruyor isek BIOS’dan CDROM’u başa alarak bilgisayarı açabiliriz.Bunun sebebi Orijinal Win98 CD’lerinde CD’den boot (başlatma) özelliği vardır.Eğer Orijinal değilse bilgisayarı başlangıç disketiyle açıp Windows’u kurarız.Bunu yapmamızın nedeni bilgisayar 3 şekilde açılır.Floppy’den, CDROM’dan ve Harddisk’ten.Bilgisayarı hangi sürücüden açmak istiyorsak O sürücüyü başa alırız.

Windows 98 kurmadan önce BIOS’dan Floppy’i başa alırız.Bigisayar açılırken disketten başlatıldığı için karşımıza 3 seçenek çıkacaktır.Bunlar;
1) Bilgisayarı CDROM desteği ile başlat
2) Bilgisayarı CDROM desteği olmadan başlat
3) Yardım dosyalarını görüntüle

Bunlardan genellikle 1.seçeği seçmek gerekir.Çünkü 1. seçenekte bilgisayar CDROM’u görür.2.seçenekte ise görmez.Orjinal Wndows 98 CD’lerinde ise açılışta harddisk’ten mi yoksa CDROM’dan mı başlasın diye sorar.Hardisk’ten başlatırsak eğer daha önceden işletim sistemi varsa o açılır eğer yoksa yanlış sistem disketi diye bir yazı belirir.CD’den başlatırsak yine 3 adet seçenek çıkar.Bunlar;

1) Windows 98’ i CD’den Kur
2) Bilgisayarı CDROM desteği ile başlat
3) Bilgisayarı CDROM desteği olmadan başlat

seçenekleri çıkar.1.sini seçersek direk CD’nin içinden kurmaya başlar.2. seçenekte ise CDROM yardımıyla başlatmış oluruz.3. seçenekte başlatırsak CDROM’u görmez.Biz CDROM yardımıyla başlatırız.MODE hazırla ve MODE seç işlemleri tamamlandıkta sonra Bilgisayar “A:\>” şeklinde açılır.Eğer CD’ye başkasının ihitiyacı varsa Win98 klsörünü bilgisayarımızın “C”’sine kopyalarız.Bunu şu şekilde yaparız.

“C:\>md Win98→C:\cd Win98>” Win98 klasörü oluşturup içine girdikten sonra CDROM sürücümüz “E” olsun, “E:” yazıp Enter’ bastığımızda içine girmiş oluruz.”E:\>” şeklinde olur.Sonra “E:\>cd Win98→E:\Win98>” şeklinde olur.Daha sonra “E:\Win98>Copy *.* C:” yazıp Enter’e bastığımızda zaten “C”’de Win98’in içine girdiğimizi için Win98 Klasörünün altına kopyalama başlayacaktır.”C:\Win98>kur” yazıp Enter’e bastğımızda kurulum başlar.

Sonraki Sayfa »