Fifa 2010 Müzikleri (The Official FIFA Soccer 10 Soundtrack)

Temmuz 29, 2009 by  
Filed under Teknoloji, Yazılım

Fifa 2010 EA GamesEA Games’in her yıl yeni sürümüyle piyasa çıkardığı Fifa Soccer serisinin son sürümü olan Fifa 2010’un müziklerini inceledik.

Kimimiz sesi kapatır oynarız, kimimizde bangır bangır diye tabir edilir bir şekilde açar son ses ve başlar sanal alemde top koşturmaya…

Toplam 34 adet Soundtrack ‘ tan oluşan Fifa 2010 ‘un müziklerini merak ediyorsanız inceleyiniz derim..

http://www.ea.com/music/the-official-fifa-soccer-10-soundtrack

Adresinden tüm parçaları dinleyebilirsiniz…

Fifa 2010 Görücüye Çıktı

İkinci Key Ödemeleri Sorgulama 2009

Temmuz 12, 2009 by  
Filed under İnternet, Kategorisiz

KEY (Konut Edindirme Yardımı)  devletin,  zamanında sigortalı çalışanlarının ücretinden kestiği ve bir süre sonra bu uygulamayı sonlandırdığı sistemdir.

Çalışanların maaşlarından belirli bir süre kesilen bu yardım parasının ilk ödemeleri 2008 Temmuz aylarında ödenmeye başlanmıştı.

Konut Edindirme Yardımı

Ödemeler yapılmaya başlanmıştı fakat çoğunluğu aldığı paranın eksik olduğu kanaatindeydi. Bazılarından da yüksek olduğu yönünde duyumlar almıştım.

2008 de ödeme alamayan çalışanların, 2009 ‘da ödemeleri gerçekleşecek. Muhtemelen şu aralar en çok takip edilen siteler arasında www.keyodemeleri.com da geliyordur.

Türk Lirası

Ödemelerde oluşabilecek kuyrukları ve yoğunluğu engellemek için dağıtım T.C Kimlik Numarasının son iki hanesine göre yapılmaktadır.

İlgili Haber: http://www.emreuguz.com/kemre/2010/01/key-bilmecesi-cozuluyor-16-ocak-2010.html

Key Ödemeleri Sorgulama : www.keyodemeleri.com

Harddisk Bölümleme (Fdisk) Staj Defterim 2009 20/5

Temmuz 5, 2009 by  
Filed under Ödev & Proje

Bilgisayarımızın “C,D..” gibi sabit disklerini oluşturan simgeler harddisk’in bölümleridir.Bu bölümleri DOS altında Fdisk komutuyla oluştururuz.Dos’a düşmek için daha önceden de bahsettiğimiz gibi başalangıç disketine veya bir bootable Windows 98 CD’sine ihitiyaç vardır. Başlangıç disketiyle Windows’u açmak için, BIOS’a girip boot bölümünden Floppy’i başa almamız yeterlidir.

Bilgisayar disket’ten açılınca Fdisk programmını çalıştırırz.Bu programın tam ismi FDISK.EXE’dir.Bu program olmadan Fdisk çalıştırılmaz.Bilgisayar “A”’ya düşünce “A:\>fdisk” yazıp Enter’a basılca fdisk’i çalıştırmış oluruz.İlk Ekranda 4 seçenek belirir.Bunlar;

• 1.DOS Bölümü veya Mantıksal DOS Bölümü Oluştur.
• 2.Etkin Bölümü Ata
• 3.Bölüm ve Mantıksal Sürücüleri Sil
• 4.Bölüm Bilgisini Göster

Bunlardan birinci seçeneği seçersek Bilgisayarımızın Birinci DOS Bölümünü oluşturmuş oluruz.Bu bölüm Harddisk’in “C” sürücüsüdür.Harddisk’in tamamını bu bölüme atabileceğimiz gibi bir kısmını da atabiliriz.Ör:Harddisk 40 GB olsun.20 GB’ını Birinci DOS Bölümü yaptık.Diğer 20 GB’ı ise bizim 2.seçenekte oluturacağımız Uzatılmış DOS Bölümü olur.2.Seçenekte 20 GB’lık Uzatılmış DOS Bölümü oluşturduktan sonra, Bu bölüm içinde mantıksal DOS Sürücüsü oluşturmak için 1.Seçenkten 3. Seçeneği seçeriz.Bu bölüm içinde oluşturduğumuz sürücüler “C” sürücüsünden sonraki sürücülerdir.

Daha sonra oluturduğumuz bölümlerden hangisini etkin yapmak istiyorsak onun bölüm numarasını ilk gelen menüden 2.Seçeneği seçeneği yani Etkin Bölümü Ata seçeneğini seçmeliyiz.Oluşturduğumuz bölümleri silmek için İlk gelen menüden 3.Seçeneği yani Bölüm ve Mantıksal Sürücüleri Sil seçeneğini seçeriz.Bu seçenekten de istediğmiz bölümleri silebiliriz.Birinci DOS Bölümünü, Uzatılmış DOS Bölümünü,Uzatılmış DOS Bölümü İçindeki Mantıksal DOS Sürücülerini veya DOS Olmayan Bölümü silebiliriz.

İlk gelen menüden 4 Seçeneği seçersek oluşturduğumuz bölümlerin kaçta kaçı ne olmuş, hangi DOS bölümü etkin durumda, birim adını, MByte’ını, Mantıksal DOS Süürücülerini görebiliriz.

DGS Sınavı İçin Geri Sayım Başladı!

Temmuz 1, 2009 by  
Filed under Kategorisiz

OSYM-DGS-SINAVIİnsanoğlunun ömrü sınavlarla geçiyor doğrusu. İlköğretim, sonrasında lise, üniversite, yüksek lisans, doktora… diye uzun uzadıya sürüp devam etmekte, eğitim hayatı…

Küçüklükten beridir de hep aklıma gelmiştir, acaba kültürlü olmak için mi yoksa, iyi bir iş sahibi olmak için mi okuyorum diye… Şimdilik siyasi bi cevap vereyim ve ikiside var diyeyim :)

4 Mayıs 2009 daki ehliyet sınavını saymazsak, öğrencilerin gireceği en yakın sınav tarihi 12 Temmuz 2009, sınavın ismi de DGS (Diket Geçiş Sınavı).

DGS Sınavından kısaca bahsedecek olursak, şunları dememiz kafii olacaktır. 2 yıl yüksek okul okunur sonrasında 4 yıllığıa geçiş yapmak için se bu sınava girilir.

ÖSS sınavı kadar yüksek önem taşıyan, öğrencilerin  kaderini değiştiren bu sınava yaklaşık 10 günlük bir süre kaldı.

Sınava girecek olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah hepinize zihin açıklığı versin…