Windows Xp Görüntü Özellikleri Staj Defterim 2009 20/18

Eylül 21, 2009 by  
Filed under Ödev & Proje

Görüntü özellikleri penceresi bilgisayarımızın görünümünün değişiminde etkili olur.Görüntü Özellikleri penceresine Masaüstü’nün herhangi bir yerinde boş bir yere sağ tuş tıklayarak gidebiliriz.Görüntü Özellikler penceresi açılınca karşımıza 5 adet sekme çıkar.Bunlar sırasıyla “Temalar, Masaüstü, Ekraan Koruyucu, Görünüm, Ayarlar” sekmeleridir.Bunlar basitce şöyle açıklayabiliriz;

Temalar:Bu seçenekte Windows’un görünümünü Klasik, Varsayılan XP Görünümü ve internet sitesindeki görünümlerden birisini yapabiliriz.

Masaüstü:Bu sekmede Masaüstümüzün görünümünü değiştirebilir, “Masaüstünü Özelleştir” diyerek de Masaüstü simgelerini değiştirebilir ve Masaüstünü Web sayfası gibi ayarlayabiliriz.

Ekran Koruyucu:Ekran Koruyucu da Masaüstünde bir hareket olamadığı zaman devreye giriyor.Yani bilgisayarda bir işlem yapılmadığı sürece ve ayarlanan süre zarfında aktif hale geçiyor.

Görünüm:Görünüm sekmesinde ise Pencere ve Düğme Stillerini, Renk Düzenini ve Yazı Tipi ve Boyutunu ayarlayabiliyoruz.
Ayarlar:Ayarlardan ise Ekran Çözünürlüğünü ve Renk Kalitesini ayarlayabiliriz.Ayrıca buradan “Gelişmiş” diyerek de Bağdaştırıcı Bilgilerini, Monitör Ayarlarını, Renk Yönetimi gibi bilgileri görebilir ve bunları değiştirbiliriz.Burada en önemli seçeneklerden birisi de “Bağdaştırıcı” seçeneğidir.Burada bağdaştırıcımızın özellikleri ve hangi modda çalışmasını istiyorsak buradan “Tüm Modları Listele” seçeneğini seçeriz . Burada çeşitli seçenekler bulabiliriz.

Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!