Müjde!… Turkcell’den AskerCell Tarifesi

Nisan 21, 2015 by  
Filed under İnternet, Teknoloji

Türk Silahlı Kuvvetleri, kışlalarda cep telefonlarının belirli koşul ve saatlerde serbest bırakılmasını kararlaştırdı. Artık er ve erbaşlar, onaylanmış cep telefonları üzerinden yakınlarıyla iletişim kurabilecek. Cepten iletişim olanağından ilk olarak Turkcell hat sahibi askerler faydanacak. Gerekli koşulları sağlayarak altyapısını hazır hale getiren Turkcell, 20 Nisan tarihinden itibaren Askercell servisi ile Mehmetçik’e hizmet vermeye başlayacak.

Turkcell AskerCell

Turkcell AskerCell

Turkcell, er ve erbaşların belirli koşul ve saatlerde kışlada cep telefonu kullanımının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından serbest bırakılması kararı üzerine hazırlıklarını tamamladı. Vatanî görevini yapmakta olan askerlerin sevdikleriyle iletişim kurabilmesi için altyapısını hazır hale getiren Turkcell, 20 Nisan’dan itibaren Askercell’i kullanıma açacak.

Kışlada 5 mobil 2 sabit numara serbest

Askercell aboneleri, hafta içi 08:00-18:00 saatleri dışında, önceden tanımlayacakları 5 mobil ve 2 sabit numara ile serbestçe konuşup mesajlaşabilecek. Turkcell’in Askercell servisinden faydalanan askerler, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar yakınlarına seslerini duyurma imkânı bulacak. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin belirlediği koşullar gereği, Askercell hatları veri kullanımına kapalı olacak.

Genelkurmay Başkanlığı, kışlalarda cep telefonlarının belirli koşul ve saatlerde serbest bırakılmasını kararlaştırırken, artık er ve erbaşlar, onaylanmış kamerasız cep telefonları üzerinden yakınlarıyla iletişim kurabilecek.
Turkcell, er ve erbaşların belirli koşul ve saatlerde kışlada cep telefonu kullanımının Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından serbest bırakılması kararı üzerine hazırlıklarını tamamladı. Vatanî görevini yapmakta olan askerlerin sevdikleriyle iletişim kurabilmesi için altyapısını hazır hale getiren Turkcell, 20 Nisan’dan itibaren Askercell’i kullanıma açacak. Askercell abonelerinin hafta içi 08.00-18.00 saatleri dışında, önceden tanımlayacakları 5 mobil ve 2 sabit numara ile serbestçe konuşup mesajlaşacaklarını kaydeden Çerkezköy’den Turkcell Satış Noktası Mavi İletişim Sahibi Sebahattin Çolakoğlu, yeni uygulamayla ilgili bilgi verdi. Çolakoğlu, “Turkcell’in Askercell’den faydalanan askerler, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar yakınlarına seslerini duyurma imkânı bulacak. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin belirlediği koşullar gereği, Askercell hatları veri kullanımına kapalı olacak. Turkcell, Mehmetçik’in askerlik süresince yakınlarıyla hasret giderebilmesi için avantajlı konuşma ve mesajlaşma paketleri sunuyor. Ön ödemeli Askercell aboneleri 15 TL’ye 400 dakika konuşma ve 5 TL’ye 1000 SMS satın alabiliyor. İkili Paket kolaylığından faydalanmak isteyen askerler, 20 TL ödeyerek 400 dakika ve 1000 SMS’i birlikte alabiliyor” dedi.
Telefon hatlarının sadece kamerasız telefonlarda kullanılabileceğini kaydeden Çolakoğlu, “Askeriyede komutanlar *199# yaparak askerlerin Askercell hattı kullanıp kullanmayacaklarını da tespit edebilecekler. Ayrıca Askercell hattı alanlar izne gittiği zaman ve terhis aldıkları vakit Askercell hattını normal tarifeye çevirebilecekler. Çerkezköy’de üç Turkcell Satış Noktası’ndan bu hatlar temin ediliyor. İlerleyen günlerde Çerkezköy Tugay Komutanlığı’na giderek orada askerler için stant açmayı düşünüyoruz” açıklamasını yaptı.

Askercell Türkiye’nin Hizmetinde Reklamı

 

 

Kahraman Mehmetçiklerimizin fedakar aileleri evlatlarından; Mehmetçikler de sevdiklerinden hiç ayrı kalmasın, istedikleri zaman hasret giderebilsinler diye askerde serbestçe konuşturan AskerCell Türkiye’ nin hizmetinde. Birlikte, her gün daha iyiye…