Ubuntu ile 300 Dolar Cebinizde Kalsın (Türkçe Versiyon)

Nisan 26, 2009 by  
Filed under Kategorisiz, Teknoloji, Yazılım

300 dolarınız cebinizde kalsın istiyorsanız, Türkçe arabirime sahip olan son derece başarılı işletim sistemi Ubuntu’nun nasıl kurulacağını adım adım öğrenin….
Güncel sürüm:  Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope

32 Bit İşlemci Destekli Türkçe Masaüstü/Dizüstü Sürümü (CD Kalıbı-iso)

Türkiye Sunucularından İndir (Linux Kullanıcıları Derneği)

Ubuntu kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla adreslere de ücretsiz CD gönderiyorlardı. Bende 1,5 sene evvel 3 adet CD almıştım… Resmi sitesi üzerinden form dolduruyorsunuz ve 2 hata sonra kargo ile CD ler elinizde oluyor. Sizlere takip linkini de vereyim. https://shipit.ubuntu.com/ adresinden sipariş verebilirsiniz…  Takip diyorum çünkü şu anda CD dağıtımı yapılmıyor….

Ubuntu Kurulumunu Takip Etmek İçin Tıklayınız…

Kaynak: shiftdelete.net

Opera Browser için Tema Seçiyoruz Top 10

Nisan 26, 2009 by  
Filed under İnternet, Kategorisiz, Yazılım

Opera tutkunlarının biricik tarayıcılarını daha güzel hale getirmelerini sağlayacak en güzel 10 Opera temasını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Opera Web BrowserOpera temalarını indirdiğinizde tarayıcınızı kapatıp açmak zorunda kalmazsınız. İndirme bittiği an tema kendiliğinden görüntülenir ve size temayı kullanıp kullanmak istemediğinize dair bir soru gelir. Daha önce birçok tema yüklediyseniz, yüklemiş olduğunuz temalara erişmek ve mevcut temayı değiştirmek istediğinizde de menüden Araçlar>Görünüm yolunu izleyebilirsiniz.

Opera browser 9.6  Bilgisayarıza İndirmek İçin Tıklayınız…

Temaları yüklemek için tıklayınız…

Kaynak: shiftdelete.net

Sony Ericsson PC Suite Türkçe Sürüm 4.010.00

Nisan 26, 2009 by  
Filed under Teknoloji, Yazılım

Sony Ericsson PC Suite, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak kişisel verilerinizi (takvim ve kayıt bilgileri gibi) senkronize edebilmenizi ve yönetebilmenizi, bilgisayarınızı telefon aracılığıyla İnternet’e bağlayabilmenizi sağlar.

Sony Ericsson PC Suite aşağıdaki uygulamalardan oluşur:

 • Senkronizasyon – Telefondaki ve bilgisayardaki kayıtları ve takvimi otomatik olarak senkronize ederek her iki aygıtın da güncel durumda kalmasını sağlar.
 • Yedekleme ve Geri Yükleme – Telefonunuzun kaybolmasına ya da zarar görmesine karşı önlem olarak telefonunuzdaki içeriğin güvenli bir yedeğini oluşturur.
 • İnternet Bağlantısı – Bilgisayarınızı, telefonunuzu kullanarak tek bir tıklamayla İnternet’e bağlar. Nerede olursanız olun İnternet’e bağlanın.
 • Mesaj – Metin ve resimli mesajları bilgisayarınızda depolayın, oluşturun ve arkadaşlarınıza gönderin.
 • Dosya Tarayıcı – Telefonunuzla bilgisayarınız arasında dosya değiş tokuşu yapın ve dosyalara göz atın.
 • Editörler – Telefonunuzdaki kayıtları ve takvimi bilgisayarınızda depolayın, düzenleyin ve yönetin.
Gereksinimler
Aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza uygun olan birini seçin: USB Kablo, Kızılötesi veya Bluetooth bağlantı.

Sistem gereksinimleri

 • Pentium II – 233 MHz veya daha üstü
 • 128 MB RAM
 • 50 MB sabit disk alanı
 • Windows XP (tüm sürümler, SP1/SP2) veya Windows Vista (tüm sürümler)
 • Dosya boyutu 17.4 Mb
 • Yaklaşık yükleme süresi. 8 dk mevcut bağlantınızla birkaç dakika veya daha kısa sürebilir…

Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayınız….

Yükleme yönergeleri
 • Dosyayı bilgisayarınızda geçici bir klasöre yükleyin.
 • Sony Ericsson PC Suite’in daha önce yüklenmiş sürümü varsa kaldırmanız önerilir..
 • Yüklenen dosyayı çalıştırın.
 • Sony Ericsson PC Suite’in daha yeni bir sürümüne güncelleştirme yapıyorsanız, yeni yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekebilir.
Nasıl kullanılır

Başlat/Programlar/Sony Ericsson klasöründen Sony Ericsson PC Suite’i başaltın. Sony Ericsson PC Suite’i kullanmayla ilgili yardımlar Yardım menüsünden veya F1 tuşuna basılarak bulunabilir.

Kaynak: Sony Ericsson

Masaüstünüzdeki Karışıklığa Çözüm!

Nisan 25, 2009 by  
Filed under Kategorisiz, Yazılım

Masaüstünüz her 1 ayda bir çok mu karışıyor, artık kontrol edemiyor musunuz, Magic Formation ile masaüstünü kısayol çöplüğüne çevirmeden tüm programlara kolayca ulaşın.

Özellikle bilgisayarını sık kullananlar için masaüstünü her zaman derli toplu tutmak pek de kolay bir iş değildir. Farklı ihtiyaçlar için başvurulan farklı yazılımların kısa yolları masaüstünü çok geçmeden karmakarışık hale getirebilir. Bu kısa yolları derli toplu bir halde tutmanızı sağlayacak faydalı araçlar var ama bunlardan Magic Formation özellikle dikkat çekiyor.

Magic Formation’a eklemek istediğiniz uygulamaları tanımladıktan sonra tek yapmanız gereken şey masaüstünüzde, fare ile bir daire çizmek. Bundan sonra belirlemiş olduğunuz tüm uygulamaların simgelerini Magic Formation simgesi etrafında görebiliyorsunuz. Böylece sadece ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda karşınızda oluyor, ve gerekmediğinde gözlerden uzak bir köşede saklanıyorlar.

Tamamen ücretsiz olan ve Mac OSX işletim sistemine benzer şekilde bir görünüme sahip Magic Formation’ın tek kusuru sadece Windows XP’yi destekliyor olması.

Yazılımı indirmek için Tıklayınız…

Kaynak: CHIP