Ücretsiz DVB Dream TV Kartı Yazılımı

Mayıs 23, 2009 by  
Filed under Yazılım

Tv kartı denilince herkezin Avermedia dediğini duyar gibiyim. Zamanında LifeView firmasının ürünü olan BT 878a çipli kartından da az çekmedim. Windows 98 zamanında çıktığı için Windows XP ile uyumsuz çalışıyordu. Bir ara kılıfına uydurmuştum ama arada driverı kayboluyordu felan….

Velhasıl Kelam geçenlerde bi arkadaşımın bilgisayarını yeniden kurmaya gittim. Herşey tamam bir tek TV kartı kaldı. TV kartımız da Vision DTV Plus… Onu da kurdum, Fakat Türksat 3a ya geçtiğimiz için kanalları bir türlü alamadık. Kendi sitesinde bir Patch’i bi yamaası vardır dedim. Ama sitesi park edilmiş, açılmıyor… 3-4 saatlik uğraşımın  sonunda karşıma DVB Dream yazılımı çıktı. Her TV kartı kendi yazılımı ile çalışacak diye bir kaide yokmuş, bunu anladım..

DVB Dream

DVB Dream dışında başka yazılımlar da var ama Türkçe oluşu ve kanal geçiş hızının diğerlerine göre daha hızlı olması nedeniyle DVB Dream’ ı sizede tavsiye ederim.

Frekansları el ile girmenize gerek kalmaz, programı kurduktan sonra kanal taraması yaparken biraz beklerseniz, Turksat 3a otomatik güncelleme yapılacaktır…DVB Dream v1.4i yazılımını resmi sitesinden indirmek için tıklayınız…

Belki yeni sürümü çıkar, ben eski sürümü kullanmaya devam edeceğim arkadaş diyorsanız, ya da rapidshare.com dan indirme bağımlısı iseniz de buyrun linki: http://rapidshare.com/files/236279837/dvbdreamsetup_v14i.exe

Opera Browser için Tema Seçiyoruz Top 10

Nisan 26, 2009 by  
Filed under İnternet, Kategorisiz, Yazılım

Opera tutkunlarının biricik tarayıcılarını daha güzel hale getirmelerini sağlayacak en güzel 10 Opera temasını sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Opera Web BrowserOpera temalarını indirdiğinizde tarayıcınızı kapatıp açmak zorunda kalmazsınız. İndirme bittiği an tema kendiliğinden görüntülenir ve size temayı kullanıp kullanmak istemediğinize dair bir soru gelir. Daha önce birçok tema yüklediyseniz, yüklemiş olduğunuz temalara erişmek ve mevcut temayı değiştirmek istediğinizde de menüden Araçlar>Görünüm yolunu izleyebilirsiniz.

Opera browser 9.6  Bilgisayarıza İndirmek İçin Tıklayınız…

Temaları yüklemek için tıklayınız…

Kaynak: shiftdelete.net

Masaüstünüzdeki Karışıklığa Çözüm!

Nisan 25, 2009 by  
Filed under Kategorisiz, Yazılım

Masaüstünüz her 1 ayda bir çok mu karışıyor, artık kontrol edemiyor musunuz, Magic Formation ile masaüstünü kısayol çöplüğüne çevirmeden tüm programlara kolayca ulaşın.

Özellikle bilgisayarını sık kullananlar için masaüstünü her zaman derli toplu tutmak pek de kolay bir iş değildir. Farklı ihtiyaçlar için başvurulan farklı yazılımların kısa yolları masaüstünü çok geçmeden karmakarışık hale getirebilir. Bu kısa yolları derli toplu bir halde tutmanızı sağlayacak faydalı araçlar var ama bunlardan Magic Formation özellikle dikkat çekiyor.

Magic Formation’a eklemek istediğiniz uygulamaları tanımladıktan sonra tek yapmanız gereken şey masaüstünüzde, fare ile bir daire çizmek. Bundan sonra belirlemiş olduğunuz tüm uygulamaların simgelerini Magic Formation simgesi etrafında görebiliyorsunuz. Böylece sadece ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda karşınızda oluyor, ve gerekmediğinde gözlerden uzak bir köşede saklanıyorlar.

Tamamen ücretsiz olan ve Mac OSX işletim sistemine benzer şekilde bir görünüme sahip Magic Formation’ın tek kusuru sadece Windows XP’yi destekliyor olması.

Yazılımı indirmek için Tıklayınız…

Kaynak: CHIP